Wspólnota Odnowy w Duchu Św. - BARTYMEUSZ.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym BARTYMEUSZ istnieje w naszej parafii od 1994 roku. Charyzmatyczny Ruch Odnowy skierowany jest do wszystkich osób pragnących pogłębić swoją wiarę, doświadczyć działania Ducha Świetego, rozważać Pismo Święte. Dzięki temu człowieknawiązuje osobową więź z Bogiem, pogłębia się jego świat modlitwy, życie staje się pełne pokoju i radości związanych z bliskim przeżywaniem obecności Boga, pojawia się pragnienie opowiadania innym o swoim przeżywaniu wiary.

Nasza wspólnota liczy obecnie około 15 osób. Spotykamy się w każdą środę o godzinie dziewiętnastej na spotkaniu modlitewnym, którego elementami są żywa, spontaniczna modlitwa, z przewagą uwielbienia Boga, słuchanie Słowa Bożego, nauczanie, osobiste świadectwo życia. Raz w miesiacu spotykamy się na wspólnej Eucharystii. Nasze spotkania są otwarte, może w nich uczestniczyć kazdy. Często organizujemy wyjazdy na Msze św. z Modlitwą o Uzdrowienie. Co roku wyjeżdżamy na Czuwania lub Kongresy Odnowy do Częstochowy. Korzystamy także z Formacyjnych rekolekcji podczas wakacji i ferii zimowych.
Włączamy się jako wspólnota a także poszczególne osoby w życie naszej parafii.

Beata Towarek.