PODARUJ HOSPICJUM 1% SWOJEGO PODATKU
Możesz nam zaufać, żadna złotówka nie zostanie zmarnowana!
STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO powstało po to, aby wspierać Hospicjum św. Jerzego w Elblągu i jego filii w Pasłęku. Podczas rozliczania swojego PIT-u, 1% podatku, zgodnie z prawem, możesz przeznaczyć na pomoc nieuleczalnie chorym pacjentom. Wystarczy wypełnić swój PIT, wypełnić w formularzu PIT wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP):
Nazwa OPP: STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO, ul. Chopina 10, 82-300 Elbląg;
Numer KRS: 0000246821 i wpisać wyliczoną kwotę 1% podatku.

Hospicjum jest miejscem, w którym udziela się gościny serca umierającym, przynosząc im ulgę w cierpieniu. Opieka paliatywna (wg WHO) jest aktywną, wszechstronną i całościową opieką nad pacjentami chorującymi na nieuleczalne, postępujące choroby w końcowym okresie życia. Otacza jak płaszczem (gr. paliumm=płaszcz) nieuleczalnie chorych oraz ich rodzinę. Celem jej jest poprawienie jakości życia chorych i ich rodzin. Obejmuje ona zwalczanie bólu trudnego do opanowania i innych przejawów somatycznych, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych oraz wspomaga rodziny chorych tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia. W zespole pomocy pracują: psycholog, pielęgniarka, kapelan, terapeutka-rehabilitantka oraz pracownik socjalny.
Hospicjum Domowe w Pasłęku
Od 01 stycznia 2008 r. w Pasłęku funkcjonuje Hospicjum Domowe – komórka Hospicjum św. Jerzego im. dr A. Gabrysiak z Elbląga.
Hospicjum Domowe to forma opieki polegająca na objęciu chorego opieką w jego domu. Pasłęckie hospicjum obejmuje opieką pacjentów z Pasłęka i okolic w promieniu 30 km.
Opieka hospicyjna jest bezpłatna.
Aby zgłosić osobę chorą do domowej opieki hospicyjnej należy dostarczyć do biura skierowanie od lekarza oraz dokumentację medyczną lub umówić się telefonicznie.
Biuro mieści się w Pasłęku przy ul. Osińskiego 20. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-9.30. Kontakt telefoniczny:
poniedziałek – piątek 8.30-9.30 nr tel./fax.: 055 2396157
poniedziałek – piątek 9.30-16.00 nr tel. 0692969566
poniedziałek – piątek 16.00-8.30 oraz w niedziele i święta nr tel. 0602748732.
Twój 1% podatku będzie przeznaczony na rozwój Hospicjum Domowego w Pasłęku, a więc Twoje pieniądze będą służyły Twojemu środowisku!