Dodaj stronę do ulubionych
Rzymskokatolicka Parafia św. Józefa w Pasłęku.
Artykuły Ogłoszenia Kancelaria Historia Nabożeństwa Galeria Wspóloty
.


Medjugorjeh

8 września 2008 roku sprzed kościoła Świętego Bartłomieja w Pasłęka wyruszyła do Medjugorie autokarem grupa 44 pielgrzymów pod opieką księdza proboszcza Jana Sindrewicza oraz księdza Piotra Bryka – duszpasterza młodzieży akademickiej w Elblągu. Podróż do Medjugore trwała całe 2 dni ( z noclegiem w Bratysławie). Czas podróży wypełniony był modlitwą różańcową , przygotowywaliśmy się... >>czytaj dalej (zdjęcia!)<<Różaniec.

Dnia 5 października, w niedzielę, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy różaniec wykonany z różnych rzeczy. Były dwie kategorie konkursowe: dla szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Najciekawsze różańce były wykonane z kasztanów, żelków, jarzębiny, żołędzi, złotek po czekoladzie, bibuły, kwiatów i guzików. Zwycięzcy otrzymali puzzle i książki. Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały po czekoladzie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do czynnego udziały w przyszłorocznym konkursie na najciekawszy różaniec.


Ambona.

W naszym kościele trwają prace konserwatorskie ambony prowadzone przez: Martę Skowrońską i Annę Nowakowską. Obie panie są absolwetkami Konserwacji i restauracji dzieł sztuki.


Rajd Katolicki - "Szlakiem Pocztyliona"

Dnia 20 września 2008 roku młodzież z parafii św. Józefa w Pasłęku wyruszyła na wspólny rajd do Aniołowa. Pasłęckiej młodzieży towarzyszyli również młodzi ludzie z Elbląga oraz ze wsi Marianka. Nad całością wypadu czuwali: ks. proboszcz Jan Sindrewicz i ks. Sebastian Rozumek.
O godzinie 9.00 młodzież razem z opiekunami wyruszyła ku wsi Aniołowo odwiedzając po drodze pasłeckie pole golfowe oraz wieś Marianka. Podczas rajdu młodzieży towarzyszyła wspólna modlitwa oraz śpiewy.
Warto tutaj wspomnieć pobyt młodzieży w Mariance, który stał się dla nich dodatkową lekcją historii. Poznali oni dzieje kościoła w Mariance oraz mieli okazję podziwiać średniowieczne freski, które zachowały się na ścianie świątyni. Warto wspomnieć również o bardzo miłym przywitaniu ze strony mieszkańców wsi Marianka :)
Z Marianki młodzież wraz z opiekunami ruszyła do wsi Aniołowo. Tam mieszkańcy wsi dobrze ich ugościli, po czym wszyscy w miłej atmosferze rozjechali się do swoich domów.
Był to miło spędzony czas. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a tych, którzy nie byli zapraszamy na następne rajdy, o których będziemy informować.

Artur Sienkiewicz.


Jan Paweł II Wychowawca Młodych. VIII Dzień Papieski.

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody te przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.
W czwartek, 16 października przypadała 30-sta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu szczególnie modliliśmy się o rychłą beatyfikację i kanonizację naszego Rodaka. W kościele św. Józefa odbyła się uroczysta Msza św. o godzinie 18.00, którą sprawowali kapłani z pasłęckich parafii św. Józefa i bł. Jerzego Matulewicza. Po Mszy św. odbył się koncert poświęcony Janowi Pawłowi II, zorganizowany przez Pasłęckie Towarzystwo Przyjaciół Kultury. Wystąpili artyści z Filharmonii Bałtyckiej i Teatru Wybrzeże z Gdańska. Po koncercie, o 20.00, wyruszyliśmy spod kościoła ze świecami, z modlitwą różańcową pod pomnik Jana Pawła II, znajdujący się przy kościele bł. Jerzego Matulewicza, gdzie odbyło się nabożeństwo połączone z modlitwą Apelową.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w obchodach tegorocznego Dnia Papieskiego.


Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 09-12.03.2008

Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się:

Niedziela, 09.03. – wg rozkłady niedzielnego Mszy św.

Poniedziałek, 10.03. ; Wtorek, 11.03. ; Środa, 12.03. : g.7.00 (dorośli), g.9.00 (dzieci), g.10.30 (dorośli), g.12.00 (młodzież), g.16.00 (dzieci), g.18.00 (dorośli), g.19.30 (młodzież).

Kaplice dojazdowe:
Bogaczewo, niedziela, 09.03. – g.8.15;
Rzeczna, poniedziałek, 10.03. – g.14.30;
Węzina, wtorek, 11.03. – g.14.30;
Marianka, środa, 12.03. – g.14.30.

Rekolekcje przeprowadzi: ks. Piotr Bryk – duszpasterz akademicki z Elbląga.„Drogami świętego Franciszka i świętej Klary”.

Dnia 5 marca 2008 r. odbył się etap dekanalny XII Diecezjalnego Konkursu Religijnego. Temat tegorocznego konkursu brzmi: „ Drogami świętego Franciszka i świętej Klary”.
Konkurs ten został przeprowadzony na dwóch poziomach.
Na poziomie szkół podstawowych konkurs odbył się w Zespole Szkół Powszechnych. Naszą parafię reprezentowali: Brogowska Kinga, Marek Kasia, Skowrońska Klaudia z kl.IV ze Szkoły Podstawowej w Rzecznej, przygotowywane przez p. Małgorzatę Tużyk oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku – Ada Grzyb, Patrycja Terech i Wojciech Lasmanowicz, przygotowywani przez p. Martę Lasmanowicz.
Konkurs dla szkół gimnazjalnych został zorganizowany przez p. Iwonę Tarasiuk w Gimnazjum nr 1 w Pasłęku. Na tym poziomie parafię reprezentowali Arnold Mazur, Izabela Strzelińska, Sandra Morawek – uczniowie p. Iwony Tarasiuk oraz Patrycja Wołoszyńska – uczennica p. Julity Pankiewicz.
Do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 15 kwietnia w Elblągu zakwalifikowali się Ada Grzyb i Wojtek Lasmanowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2, którym życzymy powodzenia.


Pielgrzymi ofiarowali.

Nasi pielgrzymi, którzy wrócili cało i szczęśliwie z Ziemi Świętej ofiarowali do naszej parafii 4 kielichy zakupione w Ziemi Świętej. Dziękujemy za ten dar. Kapłani w naszej parafii już odprawiają Msze św. wykorzystując ten sprzęt liturgiczny.


Wyjazd na Czuwanie Maturzystów

W dniu 22 lutego grupa prawie stuosobowa młodzieży maturalna uczącej się w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych na terenie naszej parafii wyruszyła do Częstochowy na Diecezjalne Czuwanie Maturzystów. Tegoroczne hasło przewodnie spotkania brzmi: „Jestem uczniem Jezusa”. Oprócz bogatego programu duchowego jest okazja do spotkanie się z kolegami i koleżankami z miast i szkół naszej diecezji. Życzymy pięknych przeżyć i owoców w sferze wiary i pomyślnego, już w maju, egzaminu maturalnego.


Podziękowania z Jamajki.

„Drogi księże Janie,
Serdeczne pozdrowienia z Jamajki.
W imieniu całej wspólnoty parafialnej pod wezwaniem Dobrego Pasterza pragniemy z całego serca złożyć nasze serdeczne podziękowania za ofiarę w wysokości U$3,000.00 dolarów jako pomoc w naprawieniu dachu naszego kościoła, który uległ zniszczeniu w sierpniu 2007 podczas huraganu Dean.
Wasza ofiara pomogła nam naprawić wyrządzoną szkodę tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a więc było to dla nas wspaniałym Bożonarodzeniowym prezentem.
Jeszcze raz przyjmijcie proszę nasze serdeczne podziękowanie dla całej wspólnoty parafialnej pod wezwaniem Św. Józefa wraz z prośbą do Boga o Jego błogosławieństwo dla wszystkich Waszych poczynań.
O. Adam Oleszczuk SVD”
Oryginał listu. (plik pdf, wymagana jest przeglądarka plików pdf (np.Adobe Reader.)
copyright by Parafia św. Józefa w Pasłęku/David. Design by zama.
Strona istnieje od września 2007r.