Grupa modlitewno-pokutna.

W maju 1994 roku na prośbę parafian ówczesny proboszcz parafii pod wezwaniem św. Józefa w Pasłeku ks. dr Wiesław Rodzewicz wyraził zgodę na to, aby każdego trzynastego dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00 (Apelu Jasnogórskiego) prowadzone było nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
Miesiąc później (czerwiec 1994) czciciele Matki Bożej Fatimskiej zwrócili się z prośbą do ks. Proboszcza o zgodę, by można było w każdą niedzielę w godz. 8.00 - 9.00 (między Mszami św.) gromadzić się w kościele ma modlitwie w następujących intencjach:
za księży pracujących w tej parafii i za wszystkich wiernych,
o uproszenie potrzebnych łask.
Ksiądz proboszcz udzielił kapłańskiego błogosławieństwa i od tamtego momentu powstaął grupa pokutna w Pasłęku.

Nabożeństwa fatimskie wraz z niedzielną adoracją wpisały się w życie Parafii i stały się tradycją. W spotkaniach modlitewnych uczestniczą nie tylko parafianie ale również osoby spoza Pasłęka między innymi z Elbląga i okolic. Ludzie chętnie przybywają na nasze spotkania, aby wspólnie modlić się i wypraszać potrzebne łask, nie tylko dla siebie i swoich najbliższych, ale również poprzez swoją modlitwę i ofiarę odpowiedzieć na Apel Matki Bożej Fatimskiej.

Grupa pokutna z Pasłęka należy do Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej z Diecezji Elbląskiej.