| ...powrót do strony pierwszej. |

Eucharystyczny Ruch Młodych.

IV. Eucharystyczny Ruch Młodych w parafii św. Józefa
Pierwsze spotkania ERM-u rozpoczęły się we wrześniu 2005r. Po kilku spotkaniach uformowała się 9 osobowa stała grupa, której członkowie pod koniec listopada na Mszy Świętej otrzymali żółte chusty jako znak przyjęcia do ERM-u. Przez cały rok realizowany był program formacji wstępnej. Eremici brali czynny udział w przygotowaniu niedzielnej liturgii, w procesji Bożego Ciała oraz odpustu w parafii. Rok szkolny 2006/7 przebiegał pod hasłem „ ERM-ie stojąc na ziemi, wpatruj się w niebo!”

Rok szkolny 2007/8 rozpoczęliśmy od wyjazdu do Kwidzyna. 8 września 2007r. uczestniczyliśmy w I spotkaniu grup ERM-u diecezji elbląskiej. Braliśmy udział w Eucharystii sprawowanej przez ks.bp Jana Styrnę, następnie usłyszeliśmy życiorys bł. Doroty z Mątów, która zamurowana była w kwidzyńskiej katedrze. Zjedliśmy pyszną grochówkę i następnie razem z innymi grupami pojechaliśmy do Miłosnej, gdzie uczestniczyliśmy w Święcie Chleba oraz koncercie Czerwonych Gitar.
Obecnie spotkania Erm-u odbywają się w dwóch grupach. W każdy wtorek o 15.45 spotykają się nowi członkowie wspólnoty - uczniowie szkoły podstawowej. Na spotkaniach realizowany jest program formacji wstępnej. Grupa obecnie jest w trakcie tworzenia i w spotkaniach uczestniczy ok.10 osób. Opiekunem grupy jest katechetka Marta Lasmanowicz.
Drugą grupę stanowią uczniowie Gimnazjum nr 1. Są to w większości osoby, które tworzą od początku grupę ERM-u w parafii. Spotkania są w poniedziałki o 16.30.
Podczas spotkań realizowany jest program „Eucharystio, nie możemy żyć bez ciebie”.
Opiekunem jest katechetka Iwona Tarasiuk. Uczestnicy grupy:
  1. Marzena Ejdys
  2. Zuzanna Ignatowicz
  3. Karolina Kilian
  4. Barbara Kopp
  5. Patrycja Kuchcińska
  6. Monika Lender
  7. Agata Leśniewicz
  8. Magdalena Leśniewicz
  9. Anna Sierocka
  10. Agnieszka Stando
  11. Patrycja Szmit
  12. Magdalena Szydłowska
  13. Monika Tarasiuk
  14. Agata Wiśniewska
  15. Izabela Wiśniewska
  16. Paulina Białek
  17. Michał Ponichtera
  18. Konrad Ignatiuk

...powrót do strony pierwszej.